زلزله قانون کروبی قانون اساسی نمایندگان مجلس

زلزله: قانون کروبی قانون اساسی نمایندگان مجلس اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ترس وال‌استریت از تقویت دلا‌ر

تقویت دلار آمریکا سیگنال هشدارآمیزی به ابرشرکت‌های وال‌استریت مخابره کرد. شاخص دلار از اواسط ماه آوریل نزدیک به ۵ درصد تقویت شده است هست. این زنگ خطر زیاد متوجه

ترس وال‌استریت از تقویت دلا‌ر

ترس وال استریت از تقویت دلا ر

عبارات مهم : آمریکا

تقویت دلار آمریکا سیگنال هشدارآمیزی به ابرشرکت های وال استریت مخابره کرد. شاخص دلار از اواسط ماه آوریل نزدیک به ۵ درصد تقویت شده است هست. این زنگ خطر زیاد متوجه شرکت های چندملیتی است که به عنوان پیشران های وال استریت، وابستگی زیادی به درآمدهای برون مرزی دارند. بنابراین تقویت شاخص دلار در بلندمدت جهت چندملیتی ها یک عامل تلخ تلقی می شود. استمرار کم کردن درآمدهای برون مرزی در بلندمدت، موجب تضعیف شدید ارزش این شرکت ها می شود. اتفاقی که در ۳ماه قبل منجر به شکست آینده نگری بازدهی ۲۵ درصدی شده است بود.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛آشفتگی بازارهای اروپا که با شدت یافتن بحران سیاسی در ایتالیا کلید خورده بود، شرایط را جهت تقویت شاخص دلار مهیا کرد. گسترش قلمرو افزایشی دلار منجر به بروز ابهامی در فضای وال استریت آمریکا شده است است که از نگرانی سرمایه گذاران خارجی نسبت به ورود ضربه احتمالی بر میزان سود عایدی از «بلوچیپ» شرکت های چندملیتی حکایت دارد. بلوچیپ به سهام ابر شرکت هایی گفته می شود که از نظر کیفیت و سودآوری در سطح بین المللی مشهور هستند. بسیاری از پیشران های وال استریت وابسته به بازدهی شرکت های برون مرزی هستند و تقویت شاخص دلار جهت آنها یک عامل تلخ تلقی می شود. با اینکه بلوچیپ ها توان مقاومت میان مدت در برابر تقویت دلار نسبت به سایر ارزها را دارند؛ ولی استمرار افت درآمدهای برون مرزی که با تقویت بلندمدت شاخص دلار همراه خواهد شد، ارزش شاخص ها را نزولی می کند.

آینده بلوچیپ ها با دلار تقویت شده

ترس وال‌استریت از تقویت دلا‌ر

بلوچیپ براساس تعریف بازار بورس نیویورک به انواعی از سهام ابر شرکت ها گفته می شود که از نظر کیفیت، اطمینان پذیری، توانایی مالی و توانایی سودآوری دارای شهرت و اعتبار بین المللی هستند. شاخص میانگین صنعتی داوجونز آمریکا براساس داده ها و بازدهی ۳۰ شرکت با بیشترین ارزش بازار سنجیده می شود که هر یک از آنها بلوچیپ به شمار می آیند. بعضی از شرکت هایی که در شاخص S&P۵۰۰ گنجانده شده است اند نیز به همین دسته تعلق دارند.

دلار آمریکا از اوایل ماه فوریه امسال میلادی بیش از ۷ درصد نسبت به یورو تقویت شده است هست. زیاد کردن شیب نزولی قیمت برابری یورو به دلار از ۲۵/۱ ماه فوریه، همزمان با شدت یافتن بحران سیاسی ایتالیا رقم خورد و این قیمت دیروز به زیر ۱۵/۱ نیز سقوط کرد. روند صعودی شاخص دلار از اواسط ماه آوریل به طور پیوسته در برابر سبد سایر ارزهای مرسوم ثبت شده است که بر نشانه های رونق اقتصادی بهتر آمریکا نسبت به ناحیه یورو تکیه دارد. ظرف این مدت، شاخص دلار نزدیک به ۵ درصد تقویت شد. این حجم از رشد جهت وال استریت حساسیت برانگیز قلمداد می شود. در واقع، افزایش دلار به معنای سقوط ارز بومی بسیاری از شرکت های S&P است که در نهایت به کم کردن بازدهی آنها منتهی خواهد شد.

تقویت دلار آمریکا سیگنال هشدارآمیزی به ابرشرکت‌های وال‌استریت مخابره کرد. شاخص دلار از اواسط ماه آوریل نزدیک به ۵ درصد تقویت شده است هست. این زنگ خطر زیاد متوجه

مانور افزایشی اخیر شاخص دلار که تا ثبت قله ۹۵ واحدی ادامه یافت، در حالی رخ داد که گزارش های ۳ماهه ابتدای امسال میلادی شرکت های آمریکایی از به نشانه نخوردن آینده نگری آنها در خصوص بازدهی مطلوب حکایت داشت. آینده نگری سود این شرکت ها به واسطه اجرای قانون کم شدن قیمت مالیات ها و بدون در نظر گرفتن تضعیف یورو تخمین زده شده است بود. براساس داده های مرکز پژوهشی «فکت ست» (Factset)، بازدهی ۲۵ درصدی (نقطه به نقطه ۳ ماهه ابتدایی امسال میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته) در این مدت عملی نشد و شاخص سهام S&P۵۰۰ نتوانست به رکورد تاریخی خود در روزهای ابتدایی امسال بازگردد. در واقع، رویکردی میان بعضی از سرمایه گذاران شکل گرفته که حاکی از آخر سیکل رشد وال استریت است.

برخی از بخش های وال استریت حساسیت بیشتری نسبت به تقویت دلار نسبت به سایر ارزهای مرسوم دارند. به عنوان مثال، بخش تکنولوژی با توجه به این مساله که درآمد حاصل از فعالیت های برون مرزی آن زیاد هست، یکی از حوزه های حساس به قیمت ارز محسوب می شود. برعکس سکتور تکنولوژی، بخش هایی مانند مسکن و مخابرات به علت سهم زیاد درآمدهای داخلی، حساسیت کمی به رشد دلار دارند.

براساس داده های FactSet، تحلیلگران وال استریت آینده نگری کرده اند، شرکت هایی که بالغ بر نیمی از درآمد خود را خارج از مرزهای ایالات متحده کسب می کنند، در ۳ ماهه دوم امسال بازدهی بیشتری نسبت به شرکت های دیگر خواهند داشت. در صورتی که شاخص دلار به پیشروی خود ادامه دهد، سناریوی آینده نگری محقق نشده ۳ماهه ابتدایی، باز هم تکرار خواهد شد و بازدهی شرکت های وابسته به درآمد داخلی نمود بهتری خواهد داشت. یکی از نشانه هایی که سود زیاد شرکت های وابسته به درآمد درون مرزی را در پی تقویت شاخص دلار نشان می دهد، کارنمود بهتر شرکت های کوچک نسبت به ابرکمپانی ها هست. تقویت شاخص دلار همزمان با شدت یافتن تنش های مربوط به جنگ تجاری باعث شده، ارزش سهام این گروه از کسب وکارهای فعال در وال استریت رشد قابل توجهی را به ثبت برساند. در حقیقت، بخش اعظم درآمد شرکت های کوچک از درون مرزهای آمریکا به دست می آید و همین مساله باعث افزایش ارزش آنها شده است است.

ترس وال‌استریت از تقویت دلا‌ر

سیگنال بازگشت تورم در اروپا

تداوم بحران سیاسی در ایتالیا، ارزش یورو در برابر دلار آمریکا را به پایین ترین سطح ظرف ۱۰ ماه اخیر رسانده بود. همزمان با تضعیف ارز اتحادیه اروپا، شاخص دلار آمریکا به قله ۶ ماهه افزایش کرد و توانست مدتی بالای سطح ۹۵ واحدی باقی بماند. تقویت دلار مطابق معمول بهای اونس طلای جهانی را نیز تحت فشار قرار داد و در نهایت به شکسته شدن مجدد مرز حمایتی ۱۳۰۰ دلاری منتهی شد.

این روند منشتر شدن گزارش تورم هر سال (نقطه به نقطه) آلمان از بین رفت و یورو بر ریسک سیاسی ایتالیا غلبه کرد. قیمت برابری یورو به دلار که به زیر مرز ۱۵/۱ نیز سرک کشیده بود، دیروز نزدیک به ۷۵صدم درصد تقویت شد و به محدوده ۱۶/۱ بازگشت. قیمت رشد شاخص قیمت مصرف کننده آلمان ۲دهم درصد زیاد از آینده نگری ۲ درصدی ثبت شد تا تب «تورم گمشده» در اروپا فروکش کند. عدم زیاد کردن سطح قیمت ها در ناحیه یورو، نگرانی نسبت به کندی رشد اقتصادی پدید آورده بود که با تضعیف ارز اتحادیه همراه می شد. اونس طلا نیز از فرصتی که با غلبه یورو بر دلار پیش آمد، استفاده کرد و به بالای مرز ۱۳۰۰ دلاری بازگشت.

تقویت دلار آمریکا سیگنال هشدارآمیزی به ابرشرکت‌های وال‌استریت مخابره کرد. شاخص دلار از اواسط ماه آوریل نزدیک به ۵ درصد تقویت شده است هست. این زنگ خطر زیاد متوجه

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz