زلزله قانون کروبی قانون اساسی نمایندگان مجلس

زلزله: قانون کروبی قانون اساسی نمایندگان مجلس اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟ / دادستان عمومی و انقلاب تهران

. دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران با انتقاد شدید از مسئولان گفت: استاندارد، تعزیرات، اتحادیه ها و وزارت صنعت و ده ها دستگاه دیگر وجود دارند ولی

آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟ / دادستان عمومی و انقلاب تهران

دادستان عمومی و انقلاب تهران: آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟

عبارات مهم : ایران

. دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران با انتقاد شدید از مسئولان گفت: استاندارد، تعزیرات، اتحادیه ها و وزارت صنعت و ده ها دستگاه دیگر وجود دارند ولی آیا باید شاهد این همه گرانی باشیم؟آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟

به گزارش تسنیم؛ جعفری دولت آبادی در نشست با مسئولان اتحادیه ها که با عنوان بهداشت و امنیت غذایی برگزار شد افزود: وضع بعضی رستوران ها و هتل ها قابل قبول است؟ آیا مردم از حق سلامت برخوردارند؟ و آیا این همه مواد تاریخ مصرف گذشته باید در بازار وجود داشته باشد؟ اتحادیه ها و اصناف به وظایف خود عمل نمی کنند.

جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه امروز هزاران صنف تشکیل شده است است که مجوز اشتغال ندارند و هر وقت ورود می کنیم می گویند بیکاری است ­اظهار داشت : در بحث آرایشگاههای خانمانه به معضلاتی برخورده ایم که تعداد بازرس کافی جهت نظارت نداریم.

آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟ / دادستان عمومی و انقلاب تهران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود : اگر شرکت ها و دستگاهها به وظایف خود عمل می کردند اکنون شاهد این همه نابسامانی در بهداشت، گرانی، عوض کردن روزانه قیمت ها و احتکار نبودیم.

جعفری دولت آبادی گفت: استاندارد، تعزیرات، اتحادیه ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت و ده ها دستگاه دیگر وجود دارند ولی آیا باید شاهد این همه گرانی باشیم؟

. دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران با انتقاد شدید از مسئولان گفت: استاندارد، تعزیرات، اتحادیه ها و وزارت صنعت و ده ها دستگاه دیگر وجود دارند ولی

دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران به دیدار دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر سال گذشته از بعضی از رستوران ها اشاره کرد و گفت: اتحادیه های مواد خوراکی و آشامیدنی کجا هستند و آیا باید هر لحظه تعزیرات و دادستانی ورود کند؟

جعفری دولت ابادی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اتاق اصناف ده ها برابر شما قدرت داشت و امروز با وجود این همه دستگاه نظارتی کمترین نظارت بر عرضه مواد غذایی و خوراکی و آشامیدنی وجود دارد گفت: در اوایل ماه رمضان امسال دادستانی در چندین قنادی حضور داشت و از 68 قنادی که حضور پیدا کردیم هفت مورد پلمپ شدند اقلام استفاده شده است در هفت قنادی معدوم شد، دو مورد جریمه شدند و از همه این موارد فقط یک مورد تشویق شد.

جعفری دولت آبادی در جمع مسئولان اتحادیه حاضر در این نشست تاکید کرد: از ظرفیت حمایتی دادستانی در تصمیمات نیرومند خود استفاده کنید و کاری کنید که مردم شما اتحادیه ها را امین خود بدانند.

آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟ / دادستان عمومی و انقلاب تهران

دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت : آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟ بخش های زیادی از این اتفاقات به علت این است که بسیاری از دستگاههای نظارتی به وظایف خود عمل نمی کنند.

وی گفت: از سیاست های جدی قوه قضاییه احیای حقوق عامه است که مقام معظم رهبری هم در این زمینه تاکید فراوان دارند.

. دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران با انتقاد شدید از مسئولان گفت: استاندارد، تعزیرات، اتحادیه ها و وزارت صنعت و ده ها دستگاه دیگر وجود دارند ولی

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه قانونگذار در تفسیر حقوق عمومی ساکت است ولی ما حدود 70 مصداق حقوق عمومی را برشمرده ایم راجع به علت این که آیا دادستانی متولی احیای حقوق عمومی است ، افزود : بعضی دستگاهها یا وظایفشان را انجام نمی دهند یا خوب انجام نمی دهند و یا مرتکب جرم می شوند و طبیعی است که در این گونه موارد باید دادستانی ورود کند.

وی با تاکید بر اینکه حفظ اراضی ملی و محیط زیست متولی خاص خود را دارد افزود: آیا امروز وضع کشور در بحث محیط زیست و تصرف جنگلها روز به روز بدتر می شود؟ آیا دادستان می تواند اجازه دهد هر کسی هرجا بخواهد ساخت و ساز کند؟ و یا هر جنگلی را نابود کند.

آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و ماشین هستند؟ / دادستان عمومی و انقلاب تهران

جعفری دولت آبادی با تاکید بر مکلف و کوشا بودن وزارت بهداشت در رعایت سلامت و بهداشت عمومی عرضه تغذیه نامناسب و غیر بهداشتی را جرم بیان کرد و گفت: خیلی مواقع مسئولان اتحادیه می توانند به بعضی افراد مجوز فعالیت ندهند و در این بخش کوتاهی می کنند .

دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: آیا باید همچنان شاهد عرضه کالاهای نامناسب و معیوب و احتکار و گرانفروشی و گرانی باشیم؟ و قطعا اگر مسئولان اتحادیه و اصناف به وظایفشان عمل کنند تحت حمایت دادستانی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: امروز پلیس خیلی از وظایف اتحادیه ها اصناف را متقبل شده است است آیا که اتحادیه ها قصد ندارند با همکاران خود درگیر شوند.

جعفری دولت آبادی گفت: باید اتحادیه ها به گونه ای عمل کنند که مردم آنها را امین خود بدانند و اگر اتحادیه های موفقی داشتیم جهت مثال با این همه اعتراض کامیونداران مواجه نمی شدیم.

دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران از شدت یافتن مبارزه با تضییع کنندگان حقوق عمومی خبر داد و گفت : قرار نیست دادستانی وظیفه اتحادیه ها را انجام دهد و اتحادیه ها موظفند تخلفات را به تعزیرات و دادستانی گزارش کنند.

وی این ادعا را که اتحادیه ها قدرت ندارند را رد کرد و گفت: مسئولان اتحادیه چشم ارزش را بر تخلفات نبندند آنوقت معلوم می شود که قدرت دارند یا ندارند.

دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: الان فریاد مردم از گرانی ها ، چندنرخی بودن و عرضه کالاهای معیوب به آسمان است و ما از همه اتحادیه ها و اصناف انتظار داریم که متخلفان را با محرومیت روبرو کنند آیا که بعضی محرومیت ها از حبس هم بدتر است.

جعفری دولت آبادی گفت: اکنون مردم حس نمی کنند که با گرانفروشی و تخلفات مبارزه می شود.

وی گفت: از روسای اتحادیه ها می خواهم که حتما در گشت های یکسان تعزیرات که با حضور معاونان دادستانی برگزار می شود حضور داشته باشند نه اینکه یکی از کارمندان دست چندم اتحادیه را بفرستند.

جعفری دولت ابادی با انتقاد از کیفی نبودن بازدیدهای کارشناسان بهداشت محیط از واحدهای صنفی گفت: باید همه بازدیدها و بازرسی ها واقعا سرزده باشد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: متاسفانه وحشت صنوف ریخته است و قبل از انقلاب یک پلیس بازار را اداره می کرد ولی اکنون با این همه ارگان های نظارتی، صنوف از یکجا هم حساب نمی برند.

وی گفت: چندی پیش شنیدیم که کله پاچه قاچاق آمده است و همچنین شنیدیم در بعضی سوپرمارکت ها گوشت خوک توزیع می شود در این موارد روسای اتحادیه ها باید شب و روز نداشته باشند و ورود کنند که آیا این اخبار صحت دارد یا ندارد؟

جعفری دولت آبادی گفت: ما در معرفی واحدهای نمونه هم کوتاهی کرده ایم و حتما باید واحدهای خوب به مردم معرفی شوند آیا که تشویق واحدهای نمونه به معنی تنبیه متخلفان است.

واژه های کلیدی: ایران | انقلاب | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz