زلزله قانون کروبی قانون اساسی نمایندگان مجلس

زلزله: قانون کروبی قانون اساسی نمایندگان مجلس اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات پاسخ عجیب معاون کلوب استقلال به تغییرات آکادمی

معاون ورزشی کلوب استقلال با بیان اینکه حضور در هیات امنای آکادمی پُست و سِمت محسوب نمی‌شود، راجع به مغایر بودن تغییرات آکادمی با اساسنامه کلوب توضیحاتی داد.

پاسخ عجیب معاون کلوب استقلال به تغییرات آکادمی

پاسخ عجیب معاون کلوب استقلال به تغییرات آکادمی

عبارات مهم : اداره

معاون ورزشی کلوب استقلال با بیان اینکه حضور در هیات امنای آکادمی پُست و سِمت محسوب نمی شود، راجع به مغایر بودن تغییرات آکادمی با اساسنامه کلوب توضیحاتی داد.

به گزارش مهر، پندار توفیقی راجع به اتفاقات آکادمی کلوب استقلال و دلایل تشکیل هیات امنا توضیحاتی داد که مشروح گفتگوی وی در ذیل می آید:

* آیا کلوب استقلال اقدام به تشکیل هیات امنا جهت آکادمی کرد؟

پاسخ عجیب معاون کلوب استقلال به تغییرات آکادمی

– قبل از عید نوروز بود که هیات مدیره تصمیم گرفت آکادمی یک نفره اداره نشود و مجموعه ای از افراد اقتصادی و حقوقی کنار هم باشند. در آن جلسه هیات مدیره قبل از عید، دوستان تصمیم می گیرند هیات امنایی داشته باشند متشکل از علی جباری، جواد قراب، آقای سعیدیان و عبدیان از فعالان اقتصادی و بنده.

* آیا واقعا نیاز بود یک آکادمی زیر نظر کلوب استقلال این همه عضو داشته باشد و حتی اعضای این هیات امنا روی نظر مدیر آکادمی نفوذ داشته باشند؟

– نیاز یا عدم نیازش را هیات مدیره توضیح می دهد. گرفتاری ها در آکادمی کلوب های بزرگ وجود داشته است و می درخواست کردند از اداره تک نفره خارج شود.

معاون ورزشی کلوب استقلال با بیان اینکه حضور در هیات امنای آکادمی پُست و سِمت محسوب نمی‌شود، راجع به مغایر بودن تغییرات آکادمی با اساسنامه کلوب توضیحاتی داد.

* حضور در هیات امنای یک آکادمی چه سودی جهت افراد اقتصادی دارد؟

– آنها علاقه مند به کلوب استقلال هستند. هنگامی که هواداران جهت تماشای بازی ها به استادیوم می آیند و پول بلیت می دهند، چه سودی می برند؟ ضمن اینکه در آکادمی هزینه هنگفت پرداخت نمی شود. هزینه کل آکادمی ظرف یک سال از ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان است.

* با این حساب کلوب به این بزرگی مثل استقلال به خاطر ۵۰۰ میلیون تومان این تغییرات را ایجاد می کند؟

– اگر می خواهید شرح را بدانید باید توضیح بدهم. کلوب استقلال میلیاردها تومان بدهکار هست. هر پولی هم بیاید اولویت با طلبکاران و هزینه های جاری. آکادمی هم بودجه ای دارد ولی حتی همین بودجه هم به آکادمی تزریق نمی شد. آکادمی استقلال می تواند درآمدزا باشد.

پاسخ عجیب معاون کلوب استقلال به تغییرات آکادمی

* تشکیل هیات امنا مغایر با اساسنامه کلوب نیست؟

– خیر، کلوب در اساسنامه شرکت سهامی خاص است که می تواند زیر شرکت داشته باشد. این چیز عجیبی نیست. این تصمیم را هیات مدیره گرفت و می خواست آکادمی را از لحاظ مالی از کلوب مستقل کند تا درآمدزایی هم داشته باشد.

معاون ورزشی کلوب استقلال با بیان اینکه حضور در هیات امنای آکادمی پُست و سِمت محسوب نمی‌شود، راجع به مغایر بودن تغییرات آکادمی با اساسنامه کلوب توضیحاتی داد.

* نحوه درآمدزایی آکادمی به چه صورت خواهد بود؟

– بازیکنانی که از آکادمی به تیم بزرگسالان تزریق می شوند، در قراردادهایشان قید می شود که هنگامی که به تیم بزرگسالان انتقال یافته شوند، درصدی از قراردادشان به آکادمی بر می گردد.

* ولی قبول کنید تشکیل هیات امنا در آکادمی کلوب را جزیره وار و جدا می کند.

پاسخ عجیب معاون کلوب استقلال به تغییرات آکادمی

– خیر اینطور نیست. علی جباری بعنوان پیشکسوت، جواد قراب بعنوان عضو هیات مدیره و من بعنوان معاون ورزشی در هیات امنا حضور داریم. تصمیم با این افراد نبوده و اینکه چه کسانی در هیات امنا باشند تصمیم هیات مدیره بوده هست. مردها زمانی، قراب، ملکی و افتخاری مصوبه ای قبل از عید داشتند. من در آن جلسه نبودم. تصمیم گرفته بودند کلوب استقلال آکادمی را به صورت هیات امنا اداره کند.

* با این وضعیت، کنفدراسیون آسیا می تواند جلوی مجوز حرفه ای کلوب استقلال را بگیرد آیا که کلوب باید شورای آکادمی داشته باشد نه هیات امنا.

-بنده خودم جهت مجوز حرفه ای آمد در تمام جلسات حضور داشتم. در این جلسات با نمایندگان AFC، از مدیر آکادمی سئوال می شد. بنده و مدیرعامل هم مورد سئوال قرار می گرفتیم. در کلوب استقلال ذی حساب حضور دارد و نماینده ای هم در آکادمی دارد. همینطور هیات مدیره و مدیرعامل هم در آکادمی نماینده دارند. این یک چیز عادی است.

* در اساسنامه آمده که اعضای کلوب باید شورای آکادمی بشوند ولی شما دو نفر از بیرون آورده اید و به عبدیان و سعیدی سمت داده اید.

– چه سمتی؟ اینها عضو هیات امنا هستند! من متوجه منظور شما نمی شوم.

* حرف این است که با تشکیل هیات امنا، مجوز حرفه ای کلوب استقلال باطل می شود. آیا در جریان این عنوان هستید؟

– جهت گرفتن مجوز حرفه ای شورایی در شرکت لیگ تشکیل و اسناد و مستندات آکادمی ها و چارت های سازمانی بررسی می شود. خیلی حضور اعضای هیات امنا در آکادمی خیلی پیچیده نیست. کلوب هایی مثل پیکان یا ذوب آهن و سایپا صنعتی هستند و درآمدشان تفاوت می کند. باشگاهی مثل استقلال باید خودش درآمدزایی کند. فرمت درآمدزایی در استقلال تفاوت می کند و ما به فعالان اقتصادی نیاز داریم.

* آیا کلوب استقلال طلایه دار درآمدزایی در آکادمی شده است هست؛ در حالی که هیچ کجای دنیا آکادمی را با نیت درآمدزایی تاسیس نمی کنند و نشانه چیز دیگری است؟

– خیلی خوب است استقلال طلایه دار این ماجرا بشود. در تمام دنیا فوتبالش به صورت صنعت اداره می شود. سایپا و ذوب آهن و کلوب هایی از این دست با پول صنعت اداره می شوند ولی استقلال و پرسپولیس صد درصد شخصی هستند ویک ریال بودجه از دولت نمی گیرند. استقلال از لحاظ ساختار کاغذی صد درصد دولتی است ولی از لحاظ ساختار اداری صد درصد شخصی است.

* آیا درآمدزایی از آکادمی به این شکل نمونه خارجی هم دارد؟

– سالها آکادمی به صورت مدیریت هزینه اداره می شده است هست. حالا تفکری به عنوان مدیریت درآمد شکل گرفته و این چیز عجیبی هست. حتما مدل خارجی هم وجود دارد. البته چه الزامی دارد از مدل خاص پیروی شود. مگر در این سالها در صنعت فوتبال چند واژه فارسی وارد شده است است؟ این همه سال هم در فوتبال کار می کنیم ولی یک واژه فارسی در فوتبال نداریم! به نظرم این بحث خیلی راحت و در حد کورس ۴ ساعته اقتصادی است!

واژه های کلیدی: اداره | اقتصادی | استقلال | درآمدزایی | مدیریت هزینه | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz